fbpx
Chromis Viridis

Chromis Viridis to rodzaj ryby morskiej z gatunku okoniokształtnych, która należy do podrodziny garbikowatych. W naturalnych warunkach Chromis Viridis występuje w Indo-Pacyfiku. Najczęściej gatunek ten można spotkać w wodach tropikalnych i subtropikalnych, zwłaszcza na lagunach i w rafach koralowych. Osobniki tego gatunku spotyka się głębokości od 1 do 12 metrów. 

Na Oceanie Indyjskim Chromis Viridis znajduje się w Morzu Czerwonym, Zatoce Adeńskiej, wschodniej Afryce, Zatoce Perskiej, Sri Lance, czy nawet na Malediwach. Na Ocenie Spokojnym Chromis Viridis można spotkać w Zatoce Tajlandzkiej, Indonezji, czy nawet w Japonii i na Tajwanie. 

Na wschodnim Ocenie Spokojnym gatunek ten występuje od Zatoki Kalifornijskiej na południe po Peru, czy Wyspy Galapagos. Są też wzmianki, że Chromis Viridis pojawia się na Morzu Śródziemnym. W innych rejonach świata gatunek jest chętnie wybierany do hodowli.

Jak wygląda Chromis Viridis

Chromis Viridis to rybka o niebieskozielonym zabarwieniu. Kiedy się rozmnaża, to samce stają się bardziej żółtawe. Chromis Viridis najczęściej osiąga do 7 cm wielkości. Jest to zatem bardzo malutka rybka, która nie będzie miała zbyt dużych wymagań pod względem zbiornika. Eksperci wskazują, że minimalne akwarium powinno mieć 120 l.

Czym żywi się Chromis Viridis

W warunkach naturalnych Chromis Viridis żywi się zooplanktonem, glonami, fitoplanktonem, artemią, czy amfipodami. W hodowli najlepiej postawić na mieszanki mięsnych pokarmów i regularne karmienie, najlepiej po kilka razy w ciągu dnia. Jeśli codzienna dieta będzie poszerzona o pożywienie bogate w witaminy, to możemy spodziewać się uwypuklenia wybarwienia ryby.

Ciekawostka o Viridisie

Chromis Viridis jest gatunkiem bardzo wytrzymałym i w akwarium może żyć od 8 do 15 lat. Kluczem do sukcesu pozostają odpowiednie parametry wody oraz to, jak będzie się dbało o rybę. Na pewno doceni starania akwarysty, gdy ten postawi na większą grupę, ponieważ w takich czuje się najlepiej. Pojedyncze sztuki Chromis Viridis mogą być bardzo płochliwe i chować się w skałach.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?