fbpx
Chromis Viridis

Chromis Viridis to rodzaj ryby morskiej z gatunku okoniokształtnych, która należy do podrodziny garbikowatych. W naturalnych warunkach Chromis Viridis występuje w Indo-Pacyfiku. Najczęściej gatunek ten można spotkać w wodach tropikalnych i subtropikalnych, zwłaszcza na lagunach i w rafach koralowych. Osobniki tego gatunku spotyka się głębokości od 1 do 12 metrów. 

Na Oceanie Indyjskim Chromis Viridis znajduje się w Morzu Czerwonym, Zatoce Adeńskiej, wschodniej Afryce, Zatoce Perskiej, Sri Lance, czy nawet na Malediwach. Na Ocenie Spokojnym Chromis Viridis można spotkać w Zatoce Tajlandzkiej, Indonezji, czy nawet w Japonii i na Tajwanie. 

Na wschodnim Ocenie Spokojnym gatunek ten występuje od Zatoki Kalifornijskiej na południe po Peru, czy Wyspy Galapagos. Są też wzmianki, że Chromis Viridis pojawia się na Morzu Śródziemnym. W innych rejonach świata gatunek jest chętnie wybierany do hodowli.

Jak wygląda Chromis Viridis

Chromis Viridis to rybka o niebieskozielonym zabarwieniu. Kiedy się rozmnaża, to samce stają się bardziej żółtawe. Chromis Viridis najczęściej osiąga do 7 cm wielkości. Jest to zatem bardzo malutka rybka, która nie będzie miała zbyt dużych wymagań pod względem zbiornika. Eksperci wskazują, że minimalne akwarium powinno mieć 120 l.

Czym żywi się Chromis Viridis

W warunkach naturalnych Chromis Viridis żywi się zooplanktonem, glonami, fitoplanktonem, artemią, czy amfipodami. W hodowli najlepiej postawić na mieszanki mięsnych pokarmów i regularne karmienie, najlepiej po kilka razy w ciągu dnia. Jeśli codzienna dieta będzie poszerzona o pożywienie bogate w witaminy, to możemy spodziewać się uwypuklenia wybarwienia ryby.

Ciekawostka o Viridisie

Chromis Viridis jest gatunkiem bardzo wytrzymałym i w akwarium może żyć od 8 do 15 lat. Kluczem do sukcesu pozostają odpowiednie parametry wody oraz to, jak będzie się dbało o rybę. Na pewno doceni starania akwarysty, gdy ten postawi na większą grupę, ponieważ w takich czuje się najlepiej. Pojedyncze sztuki Chromis Viridis mogą być bardzo płochliwe i chować się w skałach.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?
Stelaż pod akwarium
Zamów stelaż pod akwarium na dowolny wymiar
Akwarium na wymiar
Zamów akwarium na dowolny wymiar