fbpx

Lysmata Wurdemanni

Lysmata Wurdemanni

Lysmata Wurdemanni powszechnie znana jako krewetka miętowa. To oczywiście gatunek krewetek, które należą do rodziny Hippolytidea, czyli krewetek czyścicieli. W naturze Lysmata Wurdemanni zamieszkuje atlantyckie wybrzeża Stanów Zjednoczonych, zaczynając od Long Island do Florydy. Jednak to nie wszystko, ponieważ Lysmata Wurdemanni występuje również wzdłuż Zatoki Meksykańskiej (od Florydy do Port Aransas w Teksasie). 

Są też wzmianki o tym, że ten gatunek krewetki występuje na północnym Morzu Karaibskim, ale póki co nie został to potwierdzone. W innych krajach również Lysmata Wurdemanni cieszy się powodzeniem, ale głównie w hodowli. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ten rodzaj krewetki nie ma zbyt wygórowanych wymagań, więc z powodzeniem może być hodowana także przez początkujących akwarystów.

Jak wygląda Lysmata Wurdemanni

Lysmata Wurdemanni z natury jest dość nieśmiało i widać, że najlepiej sprawdza się w grupie. Jej cechą charakterystyczną jest półprzezroczyste ciało z jasnoczerwonymi paskami. Jeśli Lysmata Wurdemanni jest na etapie znoszenia jaj, to są one zwykle jasnozielone. Krewetka dorasta średnio do siedmiu cm długości, więc również nie będzie mieć zbyt dużych wymagań względem akwarium.  Odpowiedni zbiornik to taki, który ma minimum 30 litrów.

Czym żywi się Lysmata Wurdemanni

Lysmata Wurdemanni preferuje ukwiał aiptazja, więc staje się idealnym wyborem do akwarium rafowego, ponieważ może pomóc w pozbyciu się go. Oczywiście to nie oznacza, że tylko tym się odżywia. Na pewno w codziennej diecie krewetki można wykorzystać pokarm suchy. Do tego dobrym wyborem będzie też pokarm mrożony, zwłaszcza ten dedykowany dla krewetek. Warto też pomyśleć o wykorzystaniu mysis, czy artemii.

Ciekawostka o krewetce na Aiptazję

Lysmata Wurdemanni jest gatunkiem krewetki, który można rozmnożyć w warunkach domowych. Tym samym każdy, kto myśli o powiększeniu hodowli, może się za to brać, ale trzeba mieć na uwadze, że odhodowanie młodych larw będzie dosyć sporym wyzwaniem. Dlatego powinni o tym myśleć wyłącznie doświadczeni akwaryści.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?