fbpx

Pterapogon Kauderni

Pterapogon Kauderni

Pterapogon Kauderni inaczej Apogan kardynał to gatunek ryby, który należy do rodziny apogonowatych. Jest bardzo poszukiwany ze względu na swój atrakcyjny wygląd, czy nawet na to, że jest to gatunek bardzo łatwy w pielęgnacji. W naturalnych warunkach Pterapogon Kauderni występuje w archipelagu Wysp Banggai w Indonezji. Najczęściej żyje w płytkich wodach do dwóch metrów głębokości. 

Preferuje piaszczysto-muliste dno, porośnięte trawami morskimi, często w pobliżu pomostów. Pterapogon Kauderni jest powiązany z jeżowcem Diadema setosum, więc jeśli na takie uda się natrafić, to można się spodziewać, że również Pterapogon Kauderni będzie w jego pobliżu, ponieważ w razie zagrożenia, to jeżowiec zapewnia mu bezpieczeństwo.

Jak wygląda Pterapogon Kauderni

Pterapogon Kauderni ma bardzo charakterystyczny wygląd, więc nawet początkujący akwarysta nie powinien mieć trudności z jego rozpoznaniem. Kolorystyka ciała jest jasna z czarnymi poprzecznymi pręgami.  Pierwsza płetwa grzbietowa jest frędzelkowata, druga płetwa grzbietowa oraz płetwa odbytowa są silnie wydłużone, zaś płetwa ogonowa głęboko wcięta. 

Płetwy brzuszne znajdują się na wysokości pierwszej płetwy grzbietowej. Dodatkowo warto też wspomnieć, że na płetwach grzbietowych oraz na płetwie odbytowej Pterapogon Kauderni ma kolce. W warunkach akwariowych ryba może osiągać do 8 cm długości, więc nie będzie też potrzebować dużego zbiornika.

Czym żywi się Pterapogon Kauderni

Pterapogon Kauderni powinien mieć różnorodną dietę. Na pewno nie powinno w niej zabraknąć mrożonek, w szczególności ryb, mięsa kalmarów,  mięsa krewetek oraz kryla i ochotki. Do tego dobrym wyborem będzie też wykorzystanie karmy suchej, a dokładniej mówiąc, tej, które dedykowana jest właśnie dla ryb morskich.

Ciekawostka o Pterapogonie Kauderni

Pterapogon Kauderni należy do gatunku ryb, które łatwo rozmnażają się w warunkach akwariowych. Jeśli zatem ktoś marzy o powiększeniu swojej hodowli, to nie będzie miał z tym żadnych trudności. Samica składa ikrę od 20 do 50 jaj na dużym płaskim kamieniu. Samiec od razu ją zapładnia i zbiera do pyszczka, gdzie następnie jest inkubowana przez 2-3,5 tygodnia.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?