fbpx

Salarias Fasciatus

Salarias Fasciatus

Salarias Fasciatus zwany również Ślizgiem pasiastym to bardzo ciekawa ryba morska, która należy do rodziny Blenniidae. W naturalnych warunkach Salarias Fasciatus żyje wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej, w regionie Indo-Pacyfiku i Morza Czarnego. Zatem można go spotkać między innymi wyspie Samoa, czy Wyspach Mikronezji. Najczęściej ten gatunek ryb obserwuje się na płytkich równinach rafowych z ciężką pokrywą glonów.

Jak wygląda Salarias Fasciatus

Salarias Fasciatus to mała ryba, która maksymalnie osiąga do 14 cm wielkości. Z jednej strony to oczywiście dobra, ponieważ akwaryści nie mają trudności z wyborem odpowiedniego pojemnika. Salarias Fasciatus ma bardzo charakterystyczny wygląd, ponieważ nie posiada wycięcia w płetwie grzbietowej. Płetwy grzbietowe i odbytowe są przymocowane do podstawy płetwy ogonowej za pomocą membrany. 

Ma też rozgałęzione cirii nadoczodołowe i karkowe oraz gładki brzeg warg. Salarias Fasciatus ma bardzo zmienną barwę – od oliwkowego do brązowego z ciemnymi paskami. Do tego na ciele ryby jest bardzo duża ilość okrągłych lub wydłużonych białych plam o różnych rozmiarach. Na przedniej części ciała można też zauważyć ciemne podłużne linie, zaś na tylnej  małe niebieskie plamy z ciemnymi konturami.

Czym żywi się Salarias Fasciatus

Głównym pokarmem Salariasa Fasciatus są glony. Jeśli zatem myślimy o jego hodowli, to właśnie w pojemniku z dużą ilością glonów poczuje się odpowiednio. W takim przypadku chętnie będzie zjadał mikroalgi, czy inne glony. Jeśli okaże się, że glonów będzie za mało w akwarium, to trzeba sięgnąć po pokarmy płatkowe, które zawierają w sobie spirulinę. Dodatkowo można też wykorzystać inny pokarm, który dedykowany jest dla ryb roślinożernych.

Ciekawostka o Salariasie Fasciatus

Salarias Fasciatus należy do spokojnego gatunku, więc można ją trzymać z innymi rybami. Jednak problemy mogą pojawić się, gdy postanowimy w jednym zbiorniku hodować dwa lub więcej zjadaczy glonów. W takim przypadkach jeśli para nie utworzy się między rybami, to będzie dochodzić do ciągłym konfliktów i poważnych obrażeń u ryb, a tego na pewno nikt by nie chciał.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?