fbpx

Gobiodon Okinawae

Gobiodon Okinawae

Gobiodon okinawae to gatunek ryby z rodziny babkowatych, która występują pod różnymi nazwami. Przykładowo w USA rybka jest znana jako yellow clown goby lub okinawa goby, zaś we Francji jako Gobiodon jaune. W naturalnych warunkach Gobiodon okinawae występuję na zachodnich rejonach Pacyfiku, a dokładniej mówiąc od Japonii, po Wielką Rafę Koralową, czy na wyspach Rowley Shoals w Australii kończąc. 

Do tego ten gatunek ryb pojawia się na Palau, czy Wyspach Marshalla. Najczęściej Gobiodon okinawae pojawia się w lagunach na głębokości od 1 do 15 m, wśród odgałęzień koralowców Acropora, ponieważ jest z nimi związana. Dlatego Gobiodon okinawae najczęściej zawisa wśród koralowców lub bezpośrednio nad nimi. 

Oddala się wyłącznie wtedy, gdy chce zapolować na przepływający plankton. W innych rejonach świata, w tym na przykład w Polsce Gobiodon okinawae jest rybką spotykaną w hodowli, więc bez trudności będzie można ją nabyć.

Jak wygląda Gobiodon Okinawae

Gobiodon okinawae to uroczy dodatek do morskiego zbiornika, ponieważ posiada bardzo ciekawe ubarwienie i nie sposób jej nie zauważyć. To maleńka rybka z jednolitym ubarwieniem w odcieniach cytrynowego koloru. Jedynie policzki ma z bladą jaśniejszą plamą. Jeśli chodzi o wielkość, to mamy do czynienia z gatunkiem, który nie przekroczy 3,5 cm długości.

Czym żywi się Gobiodon Okinawae

Dieta Gobiodon okinawae powinna obfitować w zróżnicowany pokarm, który należy podawać co najmniej dwa razy dziennie. Na pewno w codziennym menu rybki nie powinno zabraknąć larwy krewetek, czy solowca. Do tego warto sięgać po preparaty dla zwierząt mięsożernych, artemię, mysis, czy suchy pokarm.

Ciekawostka o Gobiodon Okinawae

Gobiodon okinawae to dość spokojna rybka. Jednak zdarzają się przypadki, gdy staje się agresywny wobec innych osobników i wtedy może walczyć z innymi rybkami z tego gatunku. Dzieje się tak najczęściej, gdy nie są dobrane pary. Poza tym ze względu na swoje niewielkie rozmiary będzie też wymagać spokojniejszej obsady, więc aranżując swoje akwarium, warto mieć to na uwadze.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?