fbpx
Cynarina

Cynarina to rodzaj koralowca, który zaliczany jest do gatunku Lobophylliidae. Pospolicie występuje pod nazwą koralowca mięsistego, koralowca guzikowego, czy koralowca kociego oka. Cynarina to niestety dość rzadki okaz, który naturalnie występuje na Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii, a dokładniej mówiąc na większych głębokościach. 

To jednak nie oznacza, że nie spotkamy go też w innych rejonach świata. Cynarina cieszy się sporym powodzeniem wśród hodowców, więc każdy, kto prowadzi własne akwarium, może pomyśleć o jego wykorzystaniu. Zachęca na pewno do tego fakt, że ten koralowiec nie jest trudny w pielęgnacji i stanowi ciekawy dodatek do każdego akwarium rafowego.

Jak wygląda Cynarina

Można śmiało stwierdzić, że Cynarina to wyjątkowy okaz, który sprosta oczekiwaniom wszystkich, w tym nawet tych najbardziej wymagających akwarystów. Wszystko dlatego, że ma półprzezroczysty bąbelkowy korpus i występuje w wielu niesamowitych barwach. Niektóre okazy to połączenie błękitu i zieleni, inne są czerwone, czy różowe, więc tak szeroki wybór sprawia, że bez trudności można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Cynarina może osiągnąć bardzo różny wzrost, a wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak przebiegnie aklimatyzacja. Jeśli do tego zapewnimy koralowcowi odpowiednie warunki, to możemy być pewni, że rozwinie się w szybkim tempie i będzie cieszył nasze oczy.

Czym żywi się Cynarina

Cynarina bardzo lubi dokarmianie, więc sięgając po ten gatunek koralowca, warto też pomyśleć o odpowiednim pokarmie. Przede wszystkim dobrym wyborem będą pokarmy mrożone, ale nie tylko. Na pewno Cynarina podziękuje nam za oczliki, artemię, plankton, czy pokarm suchy dedykowany dla koralowców wielkopolipowych. Co ciekawe, większe osobniki są w stanie zjeść stynkę, więc widać, że apetyt tutaj jest dość spory.

Ciekawostka o koralowcu Cynarina

Choć Cynarina jest pięknym okazem i prostym w hodowli, to niestety jest bardzo trudny do rozmnażania. Dlatego warto dobrze się zastanowić, czy uda nam się zmierzyć z tym zagadnieniem.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?