fbpx

Nassarius Vibex

Nassarius Vibex

Nassarius Vibex to ślimak należący do rodziny Nassariidae. W naturze zamieszkuje Stany Zjednoczone, czy Brazylię. Do tego Nassarius Vibex można spotkać też na Karaibach, czy po prostu na Morzu Karaibskim. Jednak spotkanie tego gatunku ślimaka za dnia będzie graniczyć z cudem, ponieważ preferuje on przebywanie na podłożu. 

Dokładnie mówiąc zwykle Nassarius Vibex za dnia zakopany bywa w piasku, a wychodzi dopiero nocą, choć to i tak nie przeszkadza w jego odławianiu. Dzięki temu dziś Nassarius Vibex oferowany jest również do akwarium, które może stanowić ciekawy dodatek do naszych wnętrz.

Jak wygląda Nassarius Vibex

Cechą charakterystyczną Nassarius Vibex jest pękata muszla, która zwęża się u wierzchołka. Ma ona bardzo ciekawy wzór i kolorystykę, więc może zachwycić nawet najbardziej wymagających hodowców. Muszla posiada syfonowe wycięcie, a także lekko karbowaną strukturę, ale zawsze są grubościenne. Samo ciało ślimaka jest szarawe, choć niekiedy pojawiają się też osobniki z ciemniejszymi cętkami lub pigmentowymi plamkami.

Nassarius Vibex to ślimak, który dorasta do stosunkowo niewielkich rozmiarów. Podaje się, że jego  wielkość nie przekracza średnio pięć centymetrów długości ciała, więc faktycznie to niewiele. Jednak takie wymiary sprawiają, że mamy do czynienia z gatunkiem, który nie ma wobec nas zbyt dużych wymagań. Do hodowli idealnie nada się zbiornik o pojemności około pięćdziesięciu litrów.

Czym żywi się Nassarius Vibex

Przede wszystkim mamy do czynienia z rodzajem ślimaka, który chętnie sięga po martwe kraby, krewetki, mięczaki, a nawet ryby. Do tego w jego diecie pojawia się detrytus,a w przypadku hodowli również suche płatki, czy granulaty. Co ciekawe, gdy tylko Nassarius Vibex wyczuje pokarm, to od razu odkopuje się z podłoża.

Ciekawostka o Nassarius Vibex

Nassarius Vibex to gatunek ślimaków, który idealnie nadaje się do przekopywania podłoża. Jeśli zatem szukamy skutecznego czyściciela, to właśnie na niego warto postawić, zwłaszcza że zwierzę nie sprawia problemów i może być hodowane nawet przez początkujących akwarystów.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?