fbpx

Rhinopias Eschmeyeri

Rhinopias eschmeyeri

Rhinopias eschmeyeri występujący również pod nazwą Lionfish Eschmeyer to gatunek z ryb morskich z rodziny Scorpaenidae. W warunkach naturalnych gatunek ten występuje w centralnej strefie tropikalnej Indo-Pacyfiku, ale nie tylko. 

Rhinopias eschmeyeri można też spotkać w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, w tym na przykład na Mauritiusie. Najczęściej bywa na koralowych lub kamienistych zboczach raf, w szczególności na dużym zagęszczeniu glonów. Do tego preferuje raczej płytkie wody, od 5 do 30 metrów głębokości.

Jak wygląda Rhinopias Eschmeyeri

Rhinopias eschmeyeri to rybka o ściśniętym z boku ciałku, z płetwą grzbietową w postaci woalu, który zaczyna się od tyłu głowy, aż do prawie górnej podstawy płetwy ogonowej. Jeśli chodzi o kolorystykę, to może być różna, bo waha się od fioletowego do różowego, czy od czerwonego do pomarańczowego. Rhinopias eschmeyeri ma też nieproporcjonalną głowę w stosunku do reszty ciała, z której wyrastają nieco „trąbkowate usta”. Do tego jest to ryba o mięsistych naroślach na głowie i tułowiu.

W tym przypadku mamy do czynienia małą rybką, której wielkość nie przekracza 23 cm długości. To oczywiście dobra wiadomość dla tych z nas, którzy stawiają na mniejsze gatunki lub nie mają zbyt dużo miejsca na ustawienie większego akwarium.

Czym żywi się Rhinopias Eschmeyeri

Choć Rhinopias eschmeyeri wyglądają niepozornie, to widać, że ich dieta wygląda bardzo ciekawie. To drapieżniki, więc głównie żywią się małymi rybkami. Do ich głównego pokarmu mogą zatem należeć babki, dzwońce, czy listki. To jednak nie wszystko, ponieważ w menu Rhinopias eschmeyeri znajdują się równie małe skorupiaki i mięczaki, a więc także krewetki.

Ciekawostka o Rhinopias Eschmeyeri

Rhinopias eschmeyeri można bardzo łatwo pomylić z innymi gatunkami, a dokładnie mówiąc z Rhinopias frondosa i skrytek Rhinopias. Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że w nasze ręce wpadnie odpowiedni gatunek, to warto przyjrzeć się rybkom. Na pewno pomocne okaże się zwrócenie uwagi na ubarwienie, ponieważ tylko Rhinopias eschmeyeri ma parę daszków nad oczami bez narośli.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?