fbpx

Centropyge Boylei

Centropyge Boylei

Centropyge boylei to rodzaj ryb zaliczanych do rodziny pomakantowatych. Najczęściej występuje na Środkowo Wchodnim Pacyfiku, a dokładnie mówiąc na Wyspie Cooka, czy Rarotonga. Zaliczana jest do ryb głębinowych, więc można znaleźć ją na głębokości od 55 do 100 metrów, w szczególności tam, gdzie znajdują się rafy. Dokładniej mówiąc Centropyge boylei preferuje półki skalne, jaskinie oraz obszary gruzowe stromych raf morskich.

Jak wygląda Centropyge Boylei

Centropyge boylei żyje w małych grupach i można ją poznać po ciemno-pomarańczowym ubarwieniu, czy tym, że ich ciało jest owalne. Do tego przechodzą przez nie bardzo charakterystyczne pionowe paski w kolorze białym (jest ich w sumie pięć). Płetwy grzbietowe i odbytowe mają białe marginesy, a płetwa ogonowa jest półprzezroczysta. Nie sposób pominąć również samej twarzy rybki, czy podbródka, ponieważ są białe.  

Centropyge bailey należy do małego gatunku, ponieważ maksymalna długość osobnika dorosłego nie przekracza 7 cm. Jeśli zatem szukamy rybki, która sprawdzi się w małym akwarium, to wybór Centropyge boylei będzie strzałem w dziesiątkę, choć trzeba przyznać, że w handlu akwarystycznym trudno będzie ją dostać.

Czym żywi się Centropyge Boylei

Centropyge boylei zalicza się do bardziej wymagającego gatunku, ponieważ w grę wchodzi bardzo zróżnicowana dieta. W naturalnych warunkach ryba żywi się robakami, czy skorupiakami. Do tego Centropyge boylei chętnie sięga po osłonice, czy detrytus. Istotne znaczenie będzie mieć także wprowadzenie innych pokarmów, a więc nie tylko pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, ale również suchych pokarmów, czy mrożonek.

Ciekawostka o Centropyge Boylei

Wskazuje się, że Centropyge boylei to okaz, który rzadko pojawia się w hodowli akwarystycznej. Jeśli zatem uda nam się trafić na jakąś ofertę, to możemy spodziewać się znacznie wyższych cen, niż za inne gatunki ryb. Nie jest to oczywiście powód do zadowolenia, ale trzeba przyznać, że posiadanie tak żadnego gatunku może napawać dumą, więc może jednak Centropyge boiley jest wart zachodu i większej ilości pieniędzy bo nie raz nawet około kilkudziesięciu tysięcy złotych, jakie trzeba na niego przeznaczyć.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?