fbpx

Seriatopora Hystrix

Seriatopora Hystrix

Seriatopora hystrix to gatunek kolonialnego koralowca z rodziny Pocilloporidae. W naturze spotkamy tego koralowca w Papui-Nowa Gwinea, na Wielkiej Rafie Koralowej, czy na terenach Afryki Zachodniej. Seriatopora hystrix jest też charakterystyczny dla Australii, Indonezji, czy Morza Martwego. Najczęściej porasta płytkie wody na zboczach przedniej rafy, ale nie tylko. Seriatopora hystrix dobrze czuje się również na osłoniętych lagunach. W hodowlii także cieszy się uznaniem i wówczas koralowiec można spotkać u akwarystów z całego świata.

Jak wygląda Seriatopora Hystrix

Kolonie Seriatopora hystrix tworzą splątaną, krzaczastą kępę o delikatnych i smukłych gałęziach ze spiczastymi końcami, które w pewnym momencie się zwężają. Kępy te mogą rosnąć nawet do metra średnicy, ale w warunkach akwariowych raczej będzie to 15 cm wielkości. Za to nie ma trudności ze zwiększaniem hodowli. 

Szczepki tworzy się poprzez odcięcie fragmentu koralowca i przytwierdzenie go do podstawki za pomocą odpowiedniego kleju. Sama kolorystyka Seriatopora hystrix  może być bardzo zróżnicowana – od kremowej, po różową, żółtą, a na niebieskiej kończąc, więc każdy z nas z powodzeniem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czym żywi się Seriatopora Hystrix

Seriatopora hystrix odżywia się dzięki światłu za pomocą zooksantelli, czyli symbiotycznych glonów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pomyśleć o ich dokarmianiu. Dobrym wyborem mogą okazać się mrożonki w postaci planktonu, ikry homara, czy nawet pokarmy suche dedykowane do karmienia koralowców twardych. Ciekawym wyborem mogą okazać się również pokarmy w płynie, zwłaszcza że do wyboru czeka ich całkiem sporo w specjalnych punktach.

Ciekawostka o koralowcu Seriatopora Hystrix

Jeśli w akwarium będą panować wysokie parametry fosforanów i azotanów, to możemy być pewni, że Seriatopora hystrix będzie zmieniać kolor. W takich przypadkach najczęściej przybiera brązowy kolor, który już jest nieodwracalny. Dlatego Seriatopora hystrix nie nadaje się do niedojrzałych zbiorników, czy do tych, w których parametry się wahają. 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Picture of Rocken

Rocken

Mus magna integer tortor nec montes adipiscing. Ut cursus orci cras condimentum lacus turpis congue praesent duis letius.

All Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane

Kategorie

Załóż akwarium z naszą pomocą
Przygotujemy profesjonalny projekt akwarium, obsady i wykonamy montaż
Serwis akwarystyczny
Potrzebujesz pomocy z akwarium?